Król Żniwny jest z Sępólna Krajeńskiego, Mistrz z Nakła nad Notecią, a Mistrz Drużynowy z Solca Kujawskiego!

Strzelnica bracka w Przyłubiu przetestowana

28 września 2019 r. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Solcu Kujawskim po raz pierwszy podejmowało podczas zawodów Gości na nowo wybudowanej strzelnicy w Przyłubiu. Rywalizowano o najważniejsze trofea w Okręgu Bydgoskim ZKBS RP: Łańcuchy Króla Żniwnego i Mistrza oraz pierwszy raz w historii o tytuł Drużynowego Mistrza Okręgu Bydgoskiego ZKBS RP, który zdobyli gospodarze.

 DSC_1572

Na zaproszenie członków Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim do uczestnictwa w zawodach z okazji inauguracji użytkowania strzelnicy bractwa zlokalizowanej w m. Przyłubie odpowiedzieli strzelcy z Gołańczy, Grudziądza, Kościerzyny, Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Torunia, Wejherowa, Kcyni, Nakła nad Notecią, Piechcina, Sępólna Krajeńskiego, Więcborka i Żnina.

Na dziesięciu stanowiskach rywalizowano aż w czterech konkurencjach okręgowych i pięciu organizatora. Zawody przebiegły bezpiecznie i mimo drobnych niedociągnięć, organizatorzy są zadowoleni. – Cieszy nas frekwencja nie tylko członków naszego okręgu, ale również sąsiednich – Pomorskiego i Poznańskiego. Bardzo dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom zawodów i bezpieczną zabawę. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Wojtka Sokoła, który pełnił funkcję prowadzącego strzelanie. Dziękuję również członkom bractwa za zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia. Był to dla nas test przed czerwcowym uroczystym otwarciem strzelnicy – wiemy, co jeszcze możemy udoskonalić, aby wypadło ono jak najlepiej – powiedział brat Robert Fałek, Wiceprezes KBS Solec Kujawski.

Pracy przed zawodami było sporo, jednak kurkom z Solca Kujawskiego wysiłek się opłacił, gdyż opinie o organizacji imprezy, jak i samym obiekcie były bardzo pozytywne. – Nie ma co ukrywać – widać ogrom pracy włożonej w przygotowanie infrastruktury na strzelnicy. Obiektu naprawdę można pozazdrościć. Począwszy od kwestii bezpieczeństwa, punktu kontroli broni, przez wykonanie stanowisk i miejsc dla publiczności. Dbałość o szczegóły, smaczny bufet, a przede wszystkim świetna atmosfera to wyróżniki soleckiego bractwa. Gratuluję tak fantastycznej imprezy, w której udział wzięli nie tylko członkowie bractw, ale także sympatycy z innych organizacji strzeleckich i przedstawiciele lokalnego samorządu – pochwalił brat Roman Jabłoński, aktualny Król Okręgu Bydgoskiego ZKBS RP.

Istotnie – brama strzelnicy była otwarta dla wszystkich, a obsługa sekretariatu zawodów miała tzw. pełne ręce roboty, ponieważ konkurencje przyciągnęły Gości, którzy przejechali nawet 200 km, aby wziąć udział w rywalizacji. Z drugiej strony tym najlepszym nie ma się co dziwić, bo pierwsze tarcze na obiekcie można zdobyć tylko raz.

Główną nagrodę – Tarczę Inauguracyjną – wystrzelał brat Krzysztof Tyda ze Starogardu Gdańskiego, który podzielił się wrażeniami: – Jestem bardzo zadowolony ze zdobycia na nowo otwartej strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Solcu Kujawskim najważniejszej tarczy zawodów. To piękne trofeum ma niesamowitą wartość historyczną i cieszę się, że wygrałem je w bractwie, którego członków lubię i szanuję. Mam nadzieję powtórzyć sukces podczas oficjalnego otwarcia i obchodów XX-lecie Okręgu Bydgoskiego ZKBS RP. Brat Krzysztof podgrzał nieco atmosferę na stanowiskach, uzyskując dość szybko maksymalną ilość punktów w Tarczy Urodzinowej braci Bartłomiejów. – To nie było zamierzone – dodał.

DSC_1363

Sukcesu nie planował również brat Zbigniew Madej z Sępólna Krajeńskiego, aktualny Król Zjednoczenia ZKBS RP, który wygrał  strzelanie o tytuł Króla Żniwnego Okręgu Bydgoskiego ZKBS RP. – Jadąc do członków KBS Solec Kujawski nie nastawiałem się na zwycięstwo w żadnej konkurencji. Cieszę się, że wygrałem akurat w tej, ponieważ celując tarczę miałem uczucie, że walczę o łańcuch pierwszy raz w życiu. – wyjaśnił. Warto w tym miejscu przypomnieć, że brat Zbigniew był inicjatorem wykonania Łańcucha Króla Żniwnego Okręgu Bydgoskiego ZKBS RP, czego dokonano w 2015 r. kiedy on sam nosił tę godność. Jest to zatem drugi raz, kiedy ten członek KBS Sępólno Krajeńskie nosi łańcuch żniwny, ale pierwszy raz, kiedy starał się o to trofeum. – Nie ukrywam, że pojawiła się taka myśl, który symbol godności królewskiej mam teraz nosić, bo obu na raz nie dam rady, ale przeważyła hierarchiczność i  nadal będę występował przede wszystkim jako Król Zjednoczenia – wyjaśnił brat Zbigniew w rozmowie po zawodach.

 DSC_1529

Rywalizacja we wszystkich konkurencjach okręgowych była naprawdę zacięta. W strzelaniu o godność Króla Żniwnego, Mistrza i Drużynowego Mistrza Okręgu zwycięzcy nie byli znani do samego końca, a o wynikach decydowały milimetry!

Łańcuch Mistrza po trzech latach obecności w soleckim bractwie najlepszą, ale nie jedyną dwudziestką w tej konkurencji, zdobył brat Mariusz Tamborski z Nakielskiego Bractwa Kurkowego pw. św. Jerzego. Łańcuch Króla Żniwnego również najlepszą, ale nie jedyną dwudziestką, zdobył brat Zbigniew Madej z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Sępólnie Krajeńskim. Pierwszy raz w historii Okręgu Bydgoskiego przeprowadzono konkurencję Mistrz Drużynowy, której finał był naprawdę emocjonujący, ale bez cienia wątpliwości wygrała go ekipa z Solca Kujawskiego: – Drużynowy Mistrz Okręgu to konkurencja, którą w tym roku rozegraliśmy pierwszy raz. I bardzo mnie cieszy, że po pierwsze odbyła się na naszej strzelnicy, a po drugie, że właśnie my ją wygraliśmy. Z historycznego sukcesu naszej drużyny cieszą się wszyscy członkowie bractwa. Mam nadzieję, że dzięki obiektowi, na którym możemy wreszcie bezpiecznie trenować, nasze umiejętności będą jeszcze lepsze, co przełoży się na ilość zdobywanych nagród – podsumował sukces brat Robert Fałek.

Zwycięzców zawodów okręgowych dekorował brat Krzysztof Larski, Prezes Zjednoczenia KBS RP.

DSC_1538

Nie mamy wątpliwości również co do tego, że 13 czerwca 2020 r. do Solca Kujawskiego na uroczyste otwarcie strzelnicy i XX-lecie Okręgu Bydgoskiego przyjedzie brać strzelecka z całej Polski. Serdecznie zapraszamy!

 DSC_1542

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH KONKURENCJI:

KRÓL ŻNIWNY OKRĘGU BYDGOSKIEGO ZKBS RP

I m-ce brat Zbigniew Madej (Sępólno Krajeńskie)

II m-ce siostra Magdalena Chudzik (Kcynia)

III m-ce brat Janusz Sobiechowski (Sępólno Krajeńskie)

MISTRZ OKRĘGU BYDGOSKIEGO ZKBS RP

I m-ce brat Mariusz Tamborski (Nakło nad Notecią)

II m-ce brat Piotr Frątczak (Piechcin)

III m-ce brat Andrzej Borowiak (Piechcin)

DRUŻYNOWY MISTRZ OKRĘGU BYDGOSKIEGO ZKBS RP

I m-ce KBS Solec Kujawski (Robert Fałek, Bartłomiej Gapski, Jarosław Gronowski)

II m-ce KBS Sępólno Krajeńskie (Krzysztof Bodziński, Zbigniew Madej, Antoni Stormowski)

III m-ce PBK w Piechcinie (Andrzej Borowiak, Piotr Frątczak, Patryk Pijarowski)

TARCZA INAUGURACYJNA

I m-ce brat Krzysztof Tyda (Starogard Gdański)

II m-ce brat Piotr Czapiewski (Tczew)

III m-ce brat Adam Łabuda (Kościerzyna)

TARCZA 336. ROCZNICY GLORII WIEDEŃSKIEJ

I m-ce brat Piotr Czapiewski (Tczew)

II m-ce brat Krzysztof Tyda (Starogard Gdański)

III m-ce brat Przemysław Chudzik (Kcynia)

TARCZA URODZINOWA BRACI BARTŁOMIEJÓW

I m-ce brat Krzysztof Tyda (Starogard Gdański)

II m-ce brat Adam Łabuda (Kościerzyna)

III m-ce brat Piotr Czapiewski (Tczew)

TARCZA BUFETOWA

I m-ce brat Zbigniew Lemiech (Wejherowo)

II m-ce brat Patryk Pijarowski (Piechcin)

III m-ce brat Piotr Czapiewski (Tczew)

KUR

I m-ce brat Paweł Konwiński (Solec Kujawski)

II m-ce brat Bartłomiej Gapski (Solec Kujawski)

III m-ce brat Zbigniew Madej (Sępólno Krajeńskie)

Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy świetnych wyników!

Małgorzata Siemianowska

Aby obejrzeć fotorelację, wystarczy kliknąć w link.

Fot. Małgorzata Siemianowska, Gabriela Siemianowska i Andrzej Borowiak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.