Bal Kurkowy Okręgu Bydgoskiego za nami

Bal Kurkowy Okręgu Bydgoskiego jest podsumowaniem całorocznego strzelania. W tym roku stało się to dokładnie 23 listopada, w dzień św. Klemensa I – papieża i męczennika.

Tego dnia siostry i bracia kurkowi oraz ich goście zjechali do siedziby okręgu, która mieści się w pałacu brata Romualda Adamskiego w Sypniewie. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu brackiego głos zabrał prezes Okręgu, a zarazem prezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Krzysztof Larski. Udekorował ryngrafem króla okręgu AD 2018 Tomasza Rogackiego, po czym laury spłynęły na obecnego króla okręgu Romana Jabłońskiego – od prezesa okręgu, przedstawicieli bractw z Sępólna Kr. i Więcborka. W dalszej części zostali uhonorowani rycerze króla okręgu – Mirosław Chudzik i Arkadiusz Giese (nieobecny), król żniwny okręgu Zbigniew Madej wraz z rycerzami Magdaleną Chudzik i Januszem Sobiechowskim, mistrz okręgu Mariusz Tamborski wraz z Piotrem Frątczakiem i Andrzejem Borowiakiem. Wreszcie przyszła pora na podanie wyników tegorocznego Grand Prix. I miejsce zajął Piechcin, II Sępólno Kr., III Nakło nad Notecią.

Oficjalną część zakończyło wyprowadzenie sztandaru i wzniesienie szampanem toastu na cześć króla. W tym momencie na scenę wkroczył zespół KuszBand, który wszechstronnym repertuarem muzycznym, zapewnił gościom wspaniałą zabawę do samego rana.

Tradycyjnie już podczas balu przeprowadzono charytatywne strzelanie oraz licytację – tym razem był to obraz namalowany przez Danutę Larską. Zgodnie z wolą królów ustalono, że zebrana kwota zostanie przeznaczona na ratowanie zdrowia dziecka z terenu gminy Nakło nad Notecią, co nastąpi w dniu 20 grudnia. Ale o tym napiszemy w oddzielnej relacji.

brat Tomasz Rogacki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.