Kolejny bon charytatywny dla Zuzi

Bractwa kurkowe Okręgu Bydgoskiego są już po tegorocznym balu organizowanym tradycyjnie w siedzibie Okręgu – w pałacu w Sypniewie. W tym roku odbył się on 23 listopada.

Każdy bal jest połączony z akcją charytatywną (strzelanie oraz licytacja), z której dochód przeznaczany jest na cel określony przez króla okręgu. Aktualny król okręgu Roman Jabłoński, przy akceptacji ze strony króla żniwnego Zbigniewa Madeja i mistrza okręgu Mariusza Tamborskiego, postanowił przeznaczyć dochód z tej akcji na leczenie i rehabilitację 5-letniej Zuzanny Mrówczyńskiej (jest to drugi bon od bractw dla Zuzi).

Uroczyste przekazanie bonu charytatywnego na kwotę 5 810 zł miało miejsce w dniu 20 grudnia, podczas opłatkowego spotkania braci w restauracji Tawerna w Nakle nad Notecią. W minionym roku Zuzia była obecna na uroczystości wraz z rodzicami. Tym razem był tylko jej ojciec, ponieważ Zuzia się rozchorowała.

Wśród przybyłych gości był również prezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Krzysztof Larski. Jego żona Danuta przekazała na ręce ojca Zuzi namalowany przez nią obraz przedstawiający anioła, który ma nad nią czuwać.

brat Tomasz Rogacki

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.